Amennyiben a honlapunkról származó hírt vagy fotót tesz közzé valahol, forrásként mindenképp tüntesse fel a www.sleddogsportclub.hu url-t!
Köszönjük megértését!

Címlap Hírek Végetért az IFSS VB

Végetért az IFSS VB

Lezajlott az IFSS Világbajnokság Olaszországban ahol egy 10 fős csapat képviselte Magyarországot és a Magyar Kutyasport Szövetséget. Szász Mihály ezüstérmes lett, Némedi Zoltán 8 másodperccel csúszott le a dobogóról és lett 4. helyezett, Svéda Fruzsina 23., Svéda István 17., Nagy Péter 10., Ragula Regina 11., Koris Edina 13., Babinyecz József 17., Szölösi Kármen és Jáger Gyula pedig a 20. helyen végzett. Köszönet minden versenyzőnek a tisztes helytállásért, a szurkolóknak pedig a szurkolásért!

Részletesebb beszámoló:

Férfi canicross kategóriában Némedi Zoltán 4. lett, míg az újonc Jáger Gyula a 20.
Veterán férfi canicross kategóriában Szász Mihály 2. lett.
Női canicross kategóriában Koris Edina a 13. helyen végzett.
Férfi bikejöring kategóriában Babinyecz József a 17. helyen ért célba.
Veterán férfi bikejöring kategóriában dr. Svéda István 23.-ként végzett.
Női bikejöring kategóriában Szölösi Kármen 20., Svéda Fruzsina 23. lett.
A nagyfogatos kategóriában (8 kutyás fogat) Nagy Péter 10., Ragula Regina 11. helyezést ért el.
Minden induló teljesítette mind a két futamát, ami az indulók jó részéről nem mondható el. A pályák kanyargósak és technikásak voltak. A nehézséget növelte a péntek éjjel eleredt eső, ami miatt szombaton híg sárban lehetett csúszkálni. Ez vasárnapra kicsit megszikkadt – tehát ragadni kezdett – ily módon nehezítette a versenyzők dolgát. Ezen felül a szombati majd 20 fokos meleg is extrém körülményeket teremtett.